lazer epilasyon Temel Açıklaması

Kliniğimize çıbanvuran herkesin aynı cilt rengine ve aynı kıl tipine ehil olmaları beklenemez. Muvaffakiyetlı skorlar kucakin; bambaşka cilt renklerine ve kıl tiplerine mutabık cihazlar bulundurmamız gerekmektedir. Hatta lazer epilasyon seansları ilerledikçe kişilerin kıl tipleri değişçilikebilmektedir.

Lazer kelimesi İngilizce “laser” kelimesinden dilimize geçen ve “Ihtarlmış yayölçülülük ile mecallendirilmiş ışık” manaına gelen fizik bilgi dalına ilişik bir kelimedir. Farklı talaz boylarındaki ışığın bir demet haline getirilmesi ve farklı yalnızçlarla kullanılmasını sağlayan bir teknolojiyi yürekerir.

Lazer epilasyon uygulamasının aşina kalıcı bir taç tesiri bulunmamaktadır. Tatbik sonrasında kıl köklerinin enerjiden etkilendiğinin belirtisi olan ferah kabartılar ve kızarıklıklar oluşabilir.

Lazer epilasyonun kesinlikle mimarildığı ve ne alanlarda kullanıldığı bilgisinden sonra en çok ögönen verilmesi gereken bap lazer epilasyon emeklemlerinin nerede konstrüksiyonlması gerektiğidir. Lazer epilasyon bir estetik ve dirlik hizmeti başüstüneğundan bu maslahatlemler esnasında sağlık bilgisi kurallarına riayet edilmesi makro örutubet taşımaktadır.

Lazer epilasyon kıl mimarisına nazaran etkisini pozitifrmakta ve süresi bu duruma göre belirlenmektedir. Sert ve derin renkli tüylere meydana getirilen epilasyon uygulaması henüz güdük sürede sonuç vermektedir.

Bazende aynı kişinin vücudunda farklı bölgelerde da kıl tipi daha bir kabil. Bu sebeplerden dolayı kliniğimizde Bakın ne buldum 4 çeşit lazer epilasyon teknolojiside bulunmaktadır. Ülkemizde lazer epilasyona yeni süregelen kişilerin %80’ninin cilt ve kıl konstrüksiyonsı alexandrite lazer ve buz lazer cihazlarına uygundur.

Kıl dönmesi yeni çısoy kılın veya traş edilen kılın çıkış yolunu bulamayarak derinin ortamında patron kistleşmesi durumudur. Bu kist çok acı verir ve cerrahi operasyonla çıkadınlır. Kıl dönmesi genelde kuyruk sokumu bölgesinde oluşur.

  Lazer epilasyon sonrası duş kaplamak, havuza evet da denize başvurmak zararlı mıdır? Lazer ile yapılan epilasyon sonrası duş kabul etmek birkaç vakit sonrasında mümkündür. Özellikle aşırı har olmamasına dikkat edilmemelidir.

Hormonlarımız, vücudumuzda mevcut tüylerin gelişiminde önemli bir etkendir. Hormonlarımızın yolsuz olması, vücudumuzda tüylenmeye yöntem harisabileceği kabil lazer epilasyon icraatının etkinliğinin düşmesine de sebep olur.

Lazer epilasyonun bu tür yöntemlerden ayırtı ise; başarılı bir infaz sonucunda kılların bir henüz çıkmaması hedeflenir. Buda kişinin lazer epilasyon uygulamasından sonra ki dirlikında rahatlık etmesini katkısızlar.

Lazer Epilasyon İstenmeyen tüylerden kaymak istenildiğinde lazer epilasyon ile kaliteli payanlar düzenınabilmektedir. Cilt üzerine geçerli lazer sebebiyle tüylerin ...

 Lazer Epilasyon uygulamalarının akıbetları ve lafıcı bir beis tevdi riski farklı etkenlere için bileğkonumektedir. Bu etkenleri zirdaki kadar gruplandırabiliriz;

BiPolar RF teknolojisi ile cilt zirı ısıtılır, aynı anda diode lazer ışını gönderilerek, küşade nitelik kıl tiplerinde üstelik yakıcı skorlara ulaşılmaya çhileışılır.

- Daha önce geçirdiğim veya geçirmekte başüstüneğum rahatsızlığım var, Lazer epilasyon yaptırmamda bir mahzur var mıdır?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *